Εικονική εικαστική έκθεση “Face to face” από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου παρουσιάζει δείγμα της εικαστικής τους έκθεσης με θέμα “Face to face”. Η έκθεση αυτή επρόκειτο να παρουσιαστεί τέλη Απριλίου 2020 στο χώρο της Δημοτικής Αγοράς στο Αγρίνιο και στο πολιτιστικό κέντρο By Locals στο Μεσολόγγι αλλά ματαιώθηκε λόγω των μέτρων του Covid-19.

Η έκθεση παρουσιάζει τα στάδια δημιουργίας προσώπων συμπεριλαμβανομένου και μαθητών του σχολείου καθώς και άλλες εικαστικές παρεμβάσεις. Υπεύθυνοι καθηγητές είναι οι κοι Ντούμας Νικόλαος και Τσάτσος Γεώργιος, εκπαδευτικοί του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου.

Σε επόμενο χρόνο προγραμματίζεται η 2η έκθεση του σχολείου μας για τη σχολική χρονιά 2020-2021.

Με προσωπογραφίες προετοιμάζεται το τμήμα Εικαστικών για την τελική έκθεση του σχολείου σε Μεσολόγγι και Αγρίνιο.Με προσωπογραφίες προετοιμάζεται το τμήμα Εικαστικών για την τελική έκθεση του σχολείου σε Μεσολόγγι και Αγρίνιο.

Έμφαση στις προσωπογραφίες δίνει το τμήμα Εικαστικών εν όψει της τελικής έκθεσης που θα πραγματοποιήσει σε Μεσολόγγι και Αγρίνιο στο τέλος της χρονιάς. Η προετοιμασία γίνεται υπό την καθοδήγηση των

Με μουσικοχορευτικό δρώμενο του σχολείου μας ξεκίνησε “Το ταξίδι της Μάσκας”Με μουσικοχορευτικό δρώμενο του σχολείου μας ξεκίνησε “Το ταξίδι της Μάσκας”

Εξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας ανακοινώνει τον χρόνο και τόπο εξέτασης των υποψήφιων μαθητών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου ενώπιον της Καλλιτεχνικής Επιτροπής ως εξής: ΤΟΠΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ