Εικονική εικαστική έκθεση “Face to face” από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου παρουσιάζει δείγμα της εικαστικής τους έκθεσης με θέμα “Face to face”. Η έκθεση αυτή επρόκειτο να παρουσιαστεί τέλη Απριλίου 2020 στο χώρο της Δημοτικής Αγοράς στο Αγρίνιο και στο πολιτιστικό κέντρο By Locals στο Μεσολόγγι αλλά ματαιώθηκε λόγω των μέτρων του Covid-19.

Η έκθεση παρουσιάζει τα στάδια δημιουργίας προσώπων συμπεριλαμβανομένου και μαθητών του σχολείου καθώς και άλλες εικαστικές παρεμβάσεις. Υπεύθυνοι καθηγητές είναι οι κοι Ντούμας Νικόλαος και Τσάτσος Γεώργιος, εκπαδευτικοί του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου.

Σε επόμενο χρόνο προγραμματίζεται η 2η έκθεση του σχολείου μας για τη σχολική χρονιά 2020-2021.

Πίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνσηΠίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνση

Σας κοινοποιούμε  τον πίνακα αποτελεσμάτων εξετασθέντων υποψηφίων μαθητών ανά κατεύθυνση ύστερα από τις εξετάσεις επιλογής μαθητών που διεξήχθησαν σήμερα στο χώρο του σχολείου σύμφωνα με την Δ2133326/Δ2/29-08-2019. Ειδικότερα: Α. Πίνακας

Επίσκεψη του σχολείου μας στη Γλυπτοθήκη Καπράλου και στην έκθεση του Αγιογράφου Κόρδη στο ΑγρίνιοΕπίσκεψη του σχολείου μας στη Γλυπτοθήκη Καπράλου και στην έκθεση του Αγιογράφου Κόρδη στο Αγρίνιο

Εκπαιδευτική επίσκεψη πραγματοποίησε το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου σε συνεργασία με το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου στη Γλυπτοθήκη Καπράλου και στην έκθεση του Αγιογράφου Κόρδη στο Αγρίνιο. Οι μαθητές σε συνεργασία

Ενημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ ΓυμνασίουΕνημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ Γυμνασίου

Σύμφωνα με το άρθρο 2 του ΦΕΚ :1375/Β/24-4-2018(https://www.e-nomothesia.gr/kat-ekpaideuse/deuterobathmia-ekpaideuse/upourgike-apophase-61178-d2-2018.html) οι κατατακτήριες εξετάσεις του σχολείου μας για τη Β΄Γυμνασίου που αφορούν το σχολικό έτος 2020-2021 θα διεξαχθούν το τρίτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου.