Με προσωπογραφίες προετοιμάζεται το τμήμα Εικαστικών για την τελική έκθεση του σχολείου σε Μεσολόγγι και Αγρίνιο.

Έμφαση στις προσωπογραφίες δίνει το τμήμα Εικαστικών εν όψει της τελικής έκθεσης που θα πραγματοποιήσει σε Μεσολόγγι και Αγρίνιο στο τέλος της χρονιάς. Η προετοιμασία γίνεται υπό την καθοδήγηση των καθηγητών Εικαστικών κου Ντούμα Νικόλαου και Τσάτσου Γεώργιου. Οι προσωπογραφίες θα έχουν ειδικό θεματικό περιεχόμενο, το οποίο θα ανακοινωθεί λίγο πριν την επίσημη παρουσίαση της έκθεσης. Δείτε μερικές εικόνες από τα σχεδιάσματα πορτρέτων των παιδιών. Σημειώνουμε ότι η πρώτη δοκιμή έγινε στην ουσία στο πορτρέτο του ήρωα Σπυρου Μουστακλή, το οποίο απονεμήθηκε κατά τη διάρκεια της γιορτής της 17ης Νοεμβρίου στην κόρη του Ναταλία:

Ενημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ ΓυμνασίουΕνημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ Γυμνασίου

Σύμφωνα με το άρθρο 2 του ΦΕΚ :1375/Β/24-4-2018(https://www.e-nomothesia.gr/kat-ekpaideuse/deuterobathmia-ekpaideuse/upourgike-apophase-61178-d2-2018.html) οι κατατακτήριες εξετάσεις του σχολείου μας για τη Β΄Γυμνασίου που αφορούν το σχολικό έτος 2020-2021 θα διεξαχθούν το τρίτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου.

Στις 21 Σεπτεμβρίου οι κατατακτήριες εξετάσεις στη Β΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού ΓυμνασίουΣτις 21 Σεπτεμβρίου οι κατατακτήριες εξετάσεις στη Β΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου

«Προκήρυξη κενών θέσεων για τη διεξαγωγή κατατακτήριων εξετάσεων μαθητών/τριών τουΚαλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου σχολικού έτους 2020-2021».Ο Διευθυντής Εκπαίδευσης της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης ΑιτωλοακαρνανίαςΈχοντας υπόψη: Την υπ΄αριθμ. 61178/ Δ2 /2018 Υ.Α. του

Εξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας ανακοινώνει τον χρόνο και τόπο εξέτασης των υποψήφιων μαθητών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου ενώπιον της Καλλιτεχνικής Επιτροπής ως εξής: ΤΟΠΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ