Τμήμα Εικαστικών Με την έκθεση “”Διαλογοι μεσα απο Εικαστικο παιχνιδι” ολοκληρώθηκε η 1η Καλλιτεχνική Εβδομάδα

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η 1η Καλλιτεχνικη Εβδομαδα του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου με την εκθεση “Διαλογοι μεσα απο Εικαστικο παιχνιδι” . Την έκθεση επιμελήθηκαν οι καθηγητές του Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου Τσατσος Γεωργιος και Νικόλαος και φιλοξενήθηκε στο Κτίριο Χρυσόγελου που υπάγεται στον Τομέα Πολιτισμού της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος . Η συμμετοχή ήταν μαζική. Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ευχαριστεί για την παρουσια τους μεταξυ αλλων τον π. Διευθυντη Δ/θμιας Εκπαιδευσης Ιάκωβο Παλαιολόγο , την Προεδρο της τοπικης κοινοτητας Ι.Π. Μεσολογγιου Όλγα Δασκαλή , τον Υποδιεθυντη του 2ου ΓΕΛ Μεσολογγιου και μελος του ΔΣ του Πνευματικου Κεντρου Παναγιώτη Μυλωνά , τον Αντιδημαρχο Ξηρομερου Γερολυμο Σωτηρη, τον εικαστικο Δημήτρη Κρέτση και τη συντονιστρια της εκδηλωσης Σόφη Λαναρά, την Αποστολία Πάστρα για την συνολικη βοηθεια της. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην Λένα και τον Νίκο Τσαρούχη, ιδιοκτήτες του Βιβλιοπωλείου «Πολύπλευρο- Τσαρούχης», για την υποστήριξή τους στο σχολείο μας, για την ευγενική τους προσφορά σε υλικά για τα εργαστήρια των εικαστικών ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς.