Τμήμα Γενικής Παιδείας Έναρξη 1ης Καλλιτεχνικής Εβδομάδας από τον Σύλλογο Γονέων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Η 1η Καλλιτεχνική Εβδομάδα ξεκίνησε την σήμερα Παρασκευή 27/5, λίγες μέρες νωρίτερα σε σχέση με το πρόγραμμα των εκδηλώσεων από τον Σύλλογο Γονέων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου. Οι εκπρόσωποι των γονέων κα Παππά Σοφία, κος Γιαννόπουλος Θεόδωρος και κα Χασιώτη Θεοδώρα παραβρέθηκαν στο σχολείο μας μοιράζοντας αναμνηστικά στην Γ΄ Γυμνασίου, που πρόκειται για την πρώτη τάξη που αποφοίτησε το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου και φοίτησε για πρώτη φορά το σχολικό έτος 2019-2020. Στη συνέχεια οι μαθητές όλου του σχολείου κεράστηκαν εδέσματα με πρωτοβουλία του συλλόγου Γονέων ενώ στην ομιλία που ακολούθησε από την κα Χασιώτη τονίστηκε η ανάγκη της ίδρυσης Λυκειακής Τάξης και της εύρεσης ανεξάρτητου κτιρίου για το σχολείο.

Τους εκπρόσωπους γονεών υποδέχθηκε ο σύλλογος διδασκόντων με τον Διευθυντή Η. Υφαντή. Πέρα από τους σημερινούς παρευρισκομένους, οφείλουμε να ευχαριστήσουμε για τη συνεισφορά τους στο σχολείο την Πρόεδρο του Σχολείου κα Τέγα Χριστίνα, την Γραμματέα κα Μουτοπούλου Όλγα και την υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων κα Σκούρα Ευσταθία.