Τμήμα Γενικής Παιδείας Εκδήλωση για τους Τρεις Ιεράρχες σε συνεργασία με την Iερά Μητρόπολη Αιτωλίας και Ακαρνανίας

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου σας προσκαλούν στην ομιλία για το έργο των Τριών Ιεραρχών που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου και ώρα 10:30 ανήμερα της σχολικής εορτής σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Αιτωλίας και Ακαρνανίας. Ομιλητής θα είναι ο αιδεσιμολογιώτατος πρωτοπρεσβύτερος π. Χριστοφόρος Χρόνης, Δρ Θεολογίας – M.A. Φιλοσοφίας – Διδάσκων στην Θεολογική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Το σχολείο μας προχώρησε σήμερα στη συλλογή-επικαιροποίηση των απαραίτητων στοιχείων επικοινωνίας των μαθητών, προκειμένου να είναι έτοιμο να υλοποιήσει μαθήματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του Υπουργείου.

Παρουσία Μητροπολίτη, Δημάρχου, Αντιπεριφερειαρχών, Βουλευτών, Διευθυντή Εκπαίδευσης και πολλών επισήμων ο πρώτος αγιασμός του σχολείου μας.Παρουσία Μητροπολίτη, Δημάρχου, Αντιπεριφερειαρχών, Βουλευτών, Διευθυντή Εκπαίδευσης και πολλών επισήμων ο πρώτος αγιασμός του σχολείου μας.

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα σηματοδότησε για το σχολείο μας ο αγιασμός που τέλεσε σήμερα στον εσωτερικό χώρο του 2ου ΓΕΛ Μεσολογγίου ο Μητροπολίτης Αιτωλίας και Ακαρνανίας Κοσμάς. Ακολούθησαν ομιλίες του

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή του Καλλιτεχνικού Γυμνάσιου Μεσολογγίου εν όψει της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου, η οποία ήταν αφιερωμένη στο Ολοκαύτωμα των Εβραίων. Τον συντονισμό της