«Οι εταιρείες ΣΑΩ ΑΒΕΕ και ΑΜΑΛΘΕΙΑ ΑΕ στο πλευρό του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου».

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου επιθυμούν να ευχαριστήσουν δημόσια τις εταιρείες ΣΑΩ ΑΒΕΕ και ΑΜΑΛΘΕΙΑ ΑΕ που  άμεσα και με μεγάλη προθυμία ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα για οικονομική ενίσχυση.

Χάρη στη γενναιόδωρη προσφορά τους το σχολείο μας διαθέτει πλέον επιτραπέζια καβαλέτα για ΟΛΟΥΣ τους μαθητές της κατεύθυνσης των εικαστικών χωρίς να επιβαρυνθούν οικονομικά οι γονείς.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες οφείλουμε στις κυρίες Κατερίνα Κουρκουμέλη (ΣΑΩ ΑΒΕΕ) και Βάνα Ζούκα- Λύρου (ΑΜΑΛΘΕΙΑ ΑΕ), οι οποίες ανέλαβαν προσωπικά να διεκπεραιώσουν τη χορηγία.

Ευχαριστούμε ολόψυχα και χαιρόμαστε να γνωρίζουμε ότι έχουμε στο πλευρό μας τόσο άξιους υποστηρικτές!

Κινητικότητα για το κτιριακό του σχολείουΚινητικότητα για το κτιριακό του σχολείου

Κινητικότητα υπήρξε για το κτιριακό ζήτημα του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου. Συγκεκριμένα στο σχολείο μας θα τοποθετηθούν, πέρα από τις ήδη χρησιμοποιούμενες αίθουσες στο νυν κτίριο του 2ου Λυκείου Μεσολογγίου, άλλες

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο “ταξίδεψε” ΕυρώπηΤο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο “ταξίδεψε” Ευρώπη

Το πρώτο Ευρωπαϊκό του πρόγραμμα υλοποίησε το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου “ταξιδεύοντας” εικονικά βέβαια λόγω πανδημίας στην Ευρώπη. Πρόκειται για το Crowwdreaming Europa Square. Πρόκειται για δημιουργία ψηφιακών σκηνών ευχαριστιών που

Με ποδηλατική διαδρομή συμμετείχε το σχολείο μας στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού ΑθλητισμούΜε ποδηλατική διαδρομή συμμετείχε το σχολείο μας στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη δράση του σχολείου μας στα πλαίσια της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Συγκεκριμένα διεξήχθη ποδηλατική διαδρομή στην περιφερειακή οδό της πόλης έως στο Λιμάνι του Μεσολογγίου.