Παρουσία Μητροπολίτη Αιτωλίας και Ακαρνανίας, Δημάρχου Ι.Π Μεσολογγίου, Αντιπεριφερειαρχών και πρώην Γενικού Γραμματέα Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης ο αυριανός πρώτος αγιασμός του σχολείου μας

Αύριο Τετάρτη, 11 Σεπτέμβριου, θα τελεστεί ο πρώτος κοινός αγιασμός του νεοσύστατου σχολείου μας μαζί με το 2ο Γενικό Λύκειο Μεσολογγίου. Την ακολουθία του Αγιασμού, με την ευκαιρία της έναρξης του νέου σχολικού έτους, θα τελέσει ο Σεβασμιώτατος, Μητροπολίτης Αιτωλίας και Ακαρνανίας κ. Κοσμάς την Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου, ώρα 09:45 π.μ. Παρόντες θα είναι ο Δήμαρχος Ι.Π. Μεσολογγίου κος Λύρος Κωνσταντίνος. Την Περιφερειακή Αρχή θα εκπροσωπήσουν για το σχολείο μας και το 2ο ΓΕΛ Μεσολογγίου αντίστοιχα ο Αντιπεριφερειάρχης Ενέργειας, Περιβάλλοντος, Φυσικών Πόρων και Χωροταξίας κος Λάμπρος Δημητρογιάννης και η χορική Αντιπεριφερειάρχης κα Σαλμά Μαρία. Παρόν θα είναι και ο πρώην Γενικός Γραμματέας Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης κος Παυσανίας Παπαγεωργίου.

Στο 100% η συμμετοχή των μαθητών μας στη σύγχρονη τηλεκπαιδευσηΣτο 100% η συμμετοχή των μαθητών μας στη σύγχρονη τηλεκπαιδευση

Με απόλυτη επιτυχία υλοποιείται εδώ και μια εβδομάδα η σύγχρονη τηλεκπαίδευση από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου μέσω της πλατφόρμας webex. Είχε προηγηθεί η δημιουργία μαθημάτων της ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης μέσω της