Παρουσία Μητροπολίτη, Δημάρχου, Αντιπεριφερειαρχών, Βουλευτών, Διευθυντή Εκπαίδευσης και πολλών επισήμων ο πρώτος αγιασμός του σχολείου μας.

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα σηματοδότησε για το σχολείο μας ο αγιασμός που τέλεσε σήμερα στον εσωτερικό χώρο του 2ου ΓΕΛ Μεσολογγίου ο Μητροπολίτης Αιτωλίας και Ακαρνανίας Κοσμάς. Ακολούθησαν ομιλίες του υποδιευθυντή του 2ου ΓΕΛ Μεσολογγίου Παναγιώτη Μυλωνά, του Διευθυντή Χρήστου Θεοδώρου. Ο Διευθυντής του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου Ηλίας Υφαντής απευθυνόμενος στους παρόντες επισήμους με τη φράση ‘” φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας” , παραφράζοντας τη φράση ζήτησε “ένα δώρο” από τον καθένα να φέρει για το νέο σχολείο. Στη συνέχεια το λόγο πήραν ο βουλευτής Αιτ/νίας, Σπήλιος Λιβανός, η αντιπεριφερειάρχης Αιτ/νίας, Μαρία Σαλμά, ο θεματικός αντιπεριφερειάρχης, Λάμπρος Δημητρογιάννης, ο δήμαρχος Μεσολογγίου, Κώστας Λύρος και ο προϊστάμενος Β΄ θμιας εκπαίδευσης, κ. Καζαντζής και η συντονίστρια Καλλιτεχνικών Δυτικής Ελλάδας κα Μόνικα Λίλλη. Παρόντες ήταν επίσης οι αντιδήμαρχο, Σπύρος Βασίλειου, ο Αστυνομικός Διευθυντής, Κώστας Κακούσης, ο Πρόεδρος της Κοινωφελούς κος Σωτηρακόπουλος Γεώργιος, ο Διευθυντής Δ/ΙΕΚ Μεσολογγίου κος Χαντζής Γεώργιος, ο Διευθυντής Δ/ΙΕΚ Αγρινίου κος Πάρις Βεντήρης, ο Πρόεδρος της ΑΔΕΔΥ Αιτωλοακαρνανίας κος Τσάμης Δημήτρης, ο Γραμματέας της Α΄ΕΛΜΕ Αιτωλοακαρνανίας Κούστας Κων/νος και άλλοι επίσημοι.

Στη συνέχεια δόθηκε το ωρολόγιο πρόγραμμα των μαθημάτων για την αυριανή ημέρα .

(Φωτό: Ντούμας Νικόλαος).

Πρωτοβουλία για σύσταση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου ΜεσολογγίουΠρωτοβουλία για σύσταση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Με πρωτοβουλία του σχολείου μας το Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 18:00 το απόγευμα στην αίθουσα του Συλλόγου Διδασκόντων συγκαλείται συνάντηση Γονέων με σκοπό τη σύσταση συλλόγου Γονέων και

Στο 100% η συμμετοχή των μαθητών μας στη σύγχρονη τηλεκπαιδευσηΣτο 100% η συμμετοχή των μαθητών μας στη σύγχρονη τηλεκπαιδευση