Πρωτοβουλία για ίδρυση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση με σκοπό την ίδρυση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου. Αξιοσημείωτο είναι ότι παρέστησαν οι γονείς όλων των μαθητών, ανταποκρινόμενοι έτσι στο κάλεσμα του Συλλόγου Διδασκόντων και του Διευθυντή του σχολείου. Το γεγονός αυτό δίνει την απαραίτητη δυναμική στο εγχείρημα αυτό, ήδη από το ξεκίνημα του. Η συνάντηση διήρκεσε αρκετή ώρα, προσήλθαν γονείς εκτός από το Μεσολόγγι και από Αγρίνιο -Ναύπακτο εκδηλώνοντας με αυτό τον τρόπο το ενεργό ενδιαφέρον τους. Η συνέλευση έγινε σε πολύ καλό κλίμα και συζητήθηκαν διάφορα θέματα του σχολείου.

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο συγχαίρει τους γονείς που αγκάλιασαν τόσο ζεστά αυτή την πρωτοβουλία και δεσμεύεται να σταθεί αρωγός, όπου ζητηθεί.

Κοπή πίτας Καλλιτεχνικού Γυμνασίου ΜεσολογγίουΚοπή πίτας Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του παρουσία της Φιλολόγου κας. Σύρρου και του Διευθυντή κου. Υφαντή. Ευχαριστούμε την κυρία Γατζούδη για την προσφορά της βασιλόπιτας.

Έναρξη Λειτουργίας Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου και αιτήσεις εγγραφής.Έναρξη Λειτουργίας Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου και αιτήσεις εγγραφής.

Ανακοινώνουμε την απόφαση Έναρξης Λειτουργίας του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου  Μεσολογγίου. Το νέο σχολείο συστεγάζεται με το 2ο Γενικό Λύκειο Μεσολογγίου ( συν/νη φωτογραφία ) Αιτήσεις εγγραφής μαθητών υποβάλλονται στη ΔΔΕ Αιτ/νίας

Κεντρική Ομιλήτρια στη γιορτή των Τριών Ιεραρχών η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια της Ανώτατης Εκκλησιαστικής Ακαδημίας κα. Μαρία ΡάπτηΚεντρική Ομιλήτρια στη γιορτή των Τριών Ιεραρχών η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια της Ανώτατης Εκκλησιαστικής Ακαδημίας κα. Μαρία Ράπτη