Πρωτοβουλία για ίδρυση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση με σκοπό την ίδρυση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου. Αξιοσημείωτο είναι ότι παρέστησαν οι γονείς όλων των μαθητών, ανταποκρινόμενοι έτσι στο κάλεσμα του Συλλόγου Διδασκόντων και του Διευθυντή του σχολείου. Το γεγονός αυτό δίνει την απαραίτητη δυναμική στο εγχείρημα αυτό, ήδη από το ξεκίνημα του. Η συνάντηση διήρκεσε αρκετή ώρα, προσήλθαν γονείς εκτός από το Μεσολόγγι και από Αγρίνιο -Ναύπακτο εκδηλώνοντας με αυτό τον τρόπο το ενεργό ενδιαφέρον τους. Η συνέλευση έγινε σε πολύ καλό κλίμα και συζητήθηκαν διάφορα θέματα του σχολείου.

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο συγχαίρει τους γονείς που αγκάλιασαν τόσο ζεστά αυτή την πρωτοβουλία και δεσμεύεται να σταθεί αρωγός, όπου ζητηθεί.

Κατάθεση στεφάνου και απονομή σημαίαςΚατάθεση στεφάνου και απονομή σημαίας

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Το σχολείο μας προχώρησε σήμερα στη συλλογή-επικαιροποίηση των απαραίτητων στοιχείων επικοινωνίας των μαθητών, προκειμένου να είναι έτοιμο να υλοποιήσει μαθήματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του Υπουργείου.

Πρωτοβουλία για σύσταση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου ΜεσολογγίουΠρωτοβουλία για σύσταση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Με πρωτοβουλία του σχολείου μας το Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 18:00 το απόγευμα στην αίθουσα του Συλλόγου Διδασκόντων συγκαλείται συνάντηση Γονέων με σκοπό τη σύσταση συλλόγου Γονέων και