Τμήμα Γενικής Παιδείας Πρώτο βραβείο σε μαθητικό διαγωνισμό φωτογραφίας

Πρώτο βραβείο σε μαθητικό διαγωνισμό φωτογραφίας

Την Πέμπτη 10 Ιουνίου και ώρα 8.00 μ.μ. πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια της έκθεσης των έργων μαθητών και μαθητριών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, που συμμετείχαν στον Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής και Φωτογραφίας, ο οποίος διοργανώθηκε από τον Δήμο Ι.Π. Μεσολογγίου και εντάχθηκε στο πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τα 200 χρόνια της Ελληνικής Επανάστασης.

Στο διαγωνισμό αυτό που έγινε με το μέσο κοινωνικής δικτύωσης Instagram, το πρώτο βραβείο έλαβε η μαθήτρια της Α΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Σπυριδούλα Ρεβέκη η οποία βραβεύτηκε από το Δήμαρχο Ι.Π. Μεσολογγίου Κώστα Λύρου. Υπεύθυνη καθηγήτρια για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό ήταν η φιλόλογος Σύρρου Πηνελόπη.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τη μαθήτρια του σχολείου και όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό.

Με ποδηλατική διαδρομή συμμετείχε το σχολείο μας στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού ΑθλητισμούΜε ποδηλατική διαδρομή συμμετείχε το σχολείο μας στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη δράση του σχολείου μας στα πλαίσια της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Συγκεκριμένα διεξήχθη ποδηλατική διαδρομή στην περιφερειακή οδό της πόλης έως στο Λιμάνι του Μεσολογγίου.

Πίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνσηΠίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνση

Σας κοινοποιούμε  τον πίνακα αποτελεσμάτων εξετασθέντων υποψηφίων μαθητών ανά κατεύθυνση ύστερα από τις εξετάσεις επιλογής μαθητών που διεξήχθησαν σήμερα στο χώρο του σχολείου σύμφωνα με την Δ2133326/Δ2/29-08-2019. Ειδικότερα: Α. Πίνακας

Κατάθεση στεφάνου στον Κήπο των Ηρώων για το ΠολυτεχνείοΚατάθεση στεφάνου στον Κήπο των Ηρώων για το Πολυτεχνείο

Μετά το πέρας της επιτυχημένης εκδήλωσης με προσκεκλημένη την κόρη του Μουστακλή, αντιπροσωπεία μαθητών του σχολείου μας κατέθεσε στεφάνι στον Κήπο των Ηρώων τιμώντας την επέτειο του Πολυτεχνείου. Τα παιδιά