Τμήμα Γενικής Παιδείας Ξεκίνησαν τα μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας

Ξεκίνησαν τα μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας

Ξεκίνησαν σήμερα Τριτη 17-12-2019 τα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο Μεσολογγίου. Τα μαθήματα πραγματοποιούνται τις μεσημεριανές ώρες μετά τη λήξη του ωρολογίου προγράμματος στο χώρο του 2ου Γυμνασίου Μεσολογγίου. Τα μαθήματα που παρέχεται ενισχυτική στήριξη για φέτος είναι τα αρχαία Ελληνικά, η γλώσσα και τα μαθηματικά.

Δράση του σχολείου μας με ΕΝΕΕΓΥΛ και “Special Olympics Hellas”Δράση του σχολείου μας με ΕΝΕΕΓΥΛ και “Special Olympics Hellas”

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2022 στο προαύλιο χώρο του σχολείου μας δράση στα πλαίσια του προγράμματος “Αθλητικά Προγράµµατα Μεικτών Οµάδων (UNIFIED SPORTS)” στο οποίο συμμετέχει το σχολείο

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Το σχολείο μας προχώρησε σήμερα στη συλλογή-επικαιροποίηση των απαραίτητων στοιχείων επικοινωνίας των μαθητών, προκειμένου να είναι έτοιμο να υλοποιήσει μαθήματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του Υπουργείου.