Τμήμα Γενικής Παιδείας Τα κάλαντα έψαλλαν οι μαθητές του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στους δρόμους του Μεσολογγίου (Video)

Το 2019 έκλεισε για το σχολείο μας με ένα μουσικό δρώμενο σε εορταστικό πλαίσιο: Μαθητές της Α΄Γυμνασίου πήραν την πρωτοβουλία και συγκρότησαν μία μικρή ορχήστρα, η οποία έψαλε τα Κάλαντα του Χριστουγέννων με τη συνοδεία κιθάρας και φλογέρας. Η ομάδα των παιδιών κινήθηκε στους δρόμους του Μεσολογγίου, όσο βέβαια το επέτρεπε ο καιρός, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών. Προηγήθηκε η ανταλλαγή δώρων μετά το πέρας της λειτουργίας στον Ιερό Ναό του Αγίου Σπυρίδωνα. Δείτε το παρακάτω βίντεο: