Προσωρινός αξιολογικός πίνακας μοριοδότησης προσόντων υποψηφίων, ανά αντικείμενο, για την πρόσληψη ωρομίσθιου προσωπικού για τη διδασκαλία Θεάτρου – Κινηματογράφου και Χορού στα Καλλιτεχνικά Σχολεία

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι αναρτάται στην ιστοσελίδα του Υπουργείουwww.minedu.gov.gr, ο προσωρινός αξιολογικός πίνακας μοριοδότησης προσόντων υποψηφίων, ανά αντικείμενο, για την πρόσληψη ωρομίσθιου προσωπικού, εξειδικευμένου στη διδασκαλία των μαθημάτων του Κινηματογράφου, Κλασικού και Σύγχρονου Χορού και Κίνησης-Χορού στα Καλλιτεχνικά Σχολεία, για το σχολικό έτος 2019-2020, σύμφωνα με την αριθμ. 151858/Ε1/30-9-2019 (ΑΔΑ: 7Χ4Γ4653ΠΣ-0ΘΤ) πρόσκληση της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Ενστάσεις κατά του ως άνω πίνακα, που αφορούν στη μοριοδότηση των προσόντων των υποψηφίων, υποβάλλονται:

από την Τετάρτη 23/10 έως και την Πέμπτη 31/10/2019, μόνο ηλεκτρονικά, στο Τμήμα Β΄ της Διεύθυνσης Διορισμών-Προσλήψεων Εκπ/κού Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης του Υ.ΠΑΙ.Θ. (email:t09pde1@minedu.gov.gr).

Δείτε τον πίνακα με τους υποψηφίους για κίνηση-χορό σε pdf

Δείτε τον πίνακα με τους υποψηφίους για σύγχρονο χορό σε pdf

Δείτε τον πίνακα με τους υποψηφίους για κλασσικό χορό σε pdf

Δείτε τον πίνακα με τους υποψηφίους για κινηματογράφο σε pdf

Ενημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ ΓυμνασίουΕνημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ Γυμνασίου

Σύμφωνα με το άρθρο 2 του ΦΕΚ :1375/Β/24-4-2018(https://www.e-nomothesia.gr/kat-ekpaideuse/deuterobathmia-ekpaideuse/upourgike-apophase-61178-d2-2018.html) οι κατατακτήριες εξετάσεις του σχολείου μας για τη Β΄Γυμνασίου που αφορούν το σχολικό έτος 2020-2021 θα διεξαχθούν το τρίτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου.

Εξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας ανακοινώνει τον χρόνο και τόπο εξέτασης των υποψήφιων μαθητών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου ενώπιον της Καλλιτεχνικής Επιτροπής ως εξής: ΤΟΠΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

Mε επιτυχία το σεμινάριο παραγωγής ταινιών στο ΜεσολόγγιMε επιτυχία το σεμινάριο παραγωγής ταινιών στο Μεσολόγγι

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το σεμινάριο παραγωγής ταινιών του σχολείου μας και στο Μεσολόγγι στο χώρο του σχολείου σε συνεργασία με το 2ο ΓΕΛ Μεσολογγίου. Πάνω από 20 ενδιαφερόμενοι αψήφησαν τις