Η παραγωγή ταινιών μικρού μήκους το θέμα της πρώτης ανοικτής εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη ανοικτή εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο σε συνεργασία με το 5ο Γυμνάσιο.Παράλληλα καταγράφεται ως η πρώτη ανοικτη εκδηλωση για τον πως παράγεται ταινια και τον Κινηματογραφο σε σχολικο επιπεδο απο τα 2 σχολεια.40 περίπου συμπολίτες μας, εκπαιδευτικοί, φοιτητές του Πανεπιστήμιο Πατρών- ΔΠΠΝΤ και μαθητές εκδήλωσαν ενδιαφέρον και παρακολύθησαν το τρίωρο εκπαιδευτικό σεμινάριο που διοργάνωσε ο καθηγητής του Κινηματογράφου Γιώργος Λουριδάς. Έπεται αντίστοιχη εκδήλωση και στο Μεσολόγγι στις 22-12 και ώρα 18:00. Ευχαριστουμε θερμα τον Διευθυντή του σχολείου κο Αδάμη Ευθύμιο για την παραχώρηση της αίθουσας και την καθοριστική συμβολή του στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Πίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνσηΠίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνση

Σας κοινοποιούμε  τον πίνακα αποτελεσμάτων εξετασθέντων υποψηφίων μαθητών ανά κατεύθυνση ύστερα από τις εξετάσεις επιλογής μαθητών που διεξήχθησαν σήμερα στο χώρο του σχολείου σύμφωνα με την Δ2133326/Δ2/29-08-2019. Ειδικότερα: Α. Πίνακας

Ξεπέρασαν τις 60 οι αιτήσεις συμμετοχής στις εισαγωγικές εξετάσεις από όλη την Αιτωλοακαρνανία και την Αχαΐα. Η ύλη των εξετάσεων. Προσεχώς η ημερομηνία.Ξεπέρασαν τις 60 οι αιτήσεις συμμετοχής στις εισαγωγικές εξετάσεις από όλη την Αιτωλοακαρνανία και την Αχαΐα. Η ύλη των εξετάσεων. Προσεχώς η ημερομηνία.

Μεγάλο ενδιαφέρον υπήρξε από γονείς και μαθητές για τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις εισαγωγής στην Α΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου. Συνολικά υπήρξαν περισσότερες από 70 αιτήσεις και στις τρεις κατευθύνσεις