Η παραγωγή ταινιών μικρού μήκους το θέμα της πρώτης ανοικτής εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη ανοικτή εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο σε συνεργασία με το 5ο Γυμνάσιο.Παράλληλα καταγράφεται ως η πρώτη ανοικτη εκδηλωση για τον πως παράγεται ταινια και τον Κινηματογραφο σε σχολικο επιπεδο απο τα 2 σχολεια.40 περίπου συμπολίτες μας, εκπαιδευτικοί, φοιτητές του Πανεπιστήμιο Πατρών- ΔΠΠΝΤ και μαθητές εκδήλωσαν ενδιαφέρον και παρακολύθησαν το τρίωρο εκπαιδευτικό σεμινάριο που διοργάνωσε ο καθηγητής του Κινηματογράφου Γιώργος Λουριδάς. Έπεται αντίστοιχη εκδήλωση και στο Μεσολόγγι στις 22-12 και ώρα 18:00. Ευχαριστουμε θερμα τον Διευθυντή του σχολείου κο Αδάμη Ευθύμιο για την παραχώρηση της αίθουσας και την καθοριστική συμβολή του στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Τελικός αξιολογικός πίνακας μοριοδότησης προσόντων υποψηφίων, ανά αντικείμενο και Καλλιτεχνικό Σχολείο, για την πρόσληψη ωρομίσθιου προσωπικού, εξειδικευμένου στη διδασκαλία των αντικειμένων των κατευθύνσεων Θεάτρου – Κινηματογράφου και Χορού στα Καλλιτεχνικά

Ενημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ ΓυμνασίουΕνημέρωση για τις κατατακτήριες εξετάσεις στη Β’ Γυμνασίου

Σύμφωνα με το άρθρο 2 του ΦΕΚ :1375/Β/24-4-2018(https://www.e-nomothesia.gr/kat-ekpaideuse/deuterobathmia-ekpaideuse/upourgike-apophase-61178-d2-2018.html) οι κατατακτήριες εξετάσεις του σχολείου μας για τη Β΄Γυμνασίου που αφορούν το σχολικό έτος 2020-2021 θα διεξαχθούν το τρίτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου.