Η παραγωγή ταινιών μικρού μήκους το θέμα της πρώτης ανοικτής εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη ανοικτή εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο σε συνεργασία με το 5ο Γυμνάσιο.Παράλληλα καταγράφεται ως η πρώτη ανοικτη εκδηλωση για τον πως παράγεται ταινια και τον Κινηματογραφο σε σχολικο επιπεδο απο τα 2 σχολεια.40 περίπου συμπολίτες μας, εκπαιδευτικοί, φοιτητές του Πανεπιστήμιο Πατρών- ΔΠΠΝΤ και μαθητές εκδήλωσαν ενδιαφέρον και παρακολύθησαν το τρίωρο εκπαιδευτικό σεμινάριο που διοργάνωσε ο καθηγητής του Κινηματογράφου Γιώργος Λουριδάς. Έπεται αντίστοιχη εκδήλωση και στο Μεσολόγγι στις 22-12 και ώρα 18:00. Ευχαριστουμε θερμα τον Διευθυντή του σχολείου κο Αδάμη Ευθύμιο για την παραχώρηση της αίθουσας και την καθοριστική συμβολή του στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Εγκύκλιος πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων εκπαιδευτικών χορού και κινηματογράφου στα Καλλιτεχνικά Σχολεία.Εγκύκλιος πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων εκπαιδευτικών χορού και κινηματογράφου στα Καλλιτεχνικά Σχολεία.

Θέμα: Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων και επιλογής υποψηφίων για την πρόσληψη ωρομίσθιου προσωπικού, εξειδικευμένου στα αντικείμενα των κατευθύνσεων Θεάτρου – Κινηματογράφου και Χορού στα Καλλιτεχνικά Σχολεία, για το σχολικό έτος 2020-2021.

Πίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνσηΠίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνση

Σας κοινοποιούμε  τον πίνακα αποτελεσμάτων εξετασθέντων υποψηφίων μαθητών ανά κατεύθυνση ύστερα από τις εξετάσεις επιλογής μαθητών που διεξήχθησαν σήμερα στο χώρο του σχολείου σύμφωνα με την Δ2133326/Δ2/29-08-2019. Ειδικότερα: Α. Πίνακας

Στις 21 Σεπτεμβρίου οι κατατακτήριες εξετάσεις στη Β΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού ΓυμνασίουΣτις 21 Σεπτεμβρίου οι κατατακτήριες εξετάσεις στη Β΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου

«Προκήρυξη κενών θέσεων για τη διεξαγωγή κατατακτήριων εξετάσεων μαθητών/τριών τουΚαλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου σχολικού έτους 2020-2021».Ο Διευθυντής Εκπαίδευσης της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης ΑιτωλοακαρνανίαςΈχοντας υπόψη: Την υπ΄αριθμ. 61178/ Δ2 /2018 Υ.Α. του