Τμήμα Θεάτρου,Τμήμα Σύγχρονου Χορού Θεατρική παράσταση λήξης σχολικού έτους “Εκκλησιάζουσες” (Video)

Θεατρική παράσταση λήξης σχολικού έτους “Εκκλησιάζουσες” (Video)

Με μεγάλη επιτυχία και παρά τις δύσκολες συνθήκες της φετινής χρονιάς οι μαθητές των τμημάτων Θεάτρου-Κινηματογράφου και Χορού της Α΄και Β΄Γυμνασίου ανέβασαν διασκευή του θεατρικού έργου του Αριστοφάνη “Εκκλησιάζουσες” με την καθοδήγηση του καθηγητή Δραματικής Τέχνης Κώστα Τζαφέρη, της καθηγήτριας Χορού Ράπτη Βάννας και της φιλολόγου Σύρρου Πηνελόπης. Τα σκηνικά δημιούργησε ο καθηγητής Εικαστικών Τσάτσος Γεώργιος. Λόγω των μέτρων της πανδημίας η παράσταση πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου.

Δείτε το στο παρακάτω βίντεο ολόκληρη την παράσταση και αναλυτικά τους συντελεστές του έργου:

1 thought on “Θεατρική παράσταση λήξης σχολικού έτους “Εκκλησιάζουσες” (Video)”