Μουσικοχορευτικό δρώμενο του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στα πλαίσια των Γιορτών Εξόδων

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης των Γιορτών Εξόδου για τους αδελφούς Βάλβη που αποτέλεσε συνδιοργάνωση του Δικηγορικού Συλλόγου Μεσολογγίου και του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου. πραγματοποιήθηκε και μουσικοκινητικό δρώμενο από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου με τίτλο “Οι γυναίκες στους Ελεύθερους πολιορκημένους”. Στη συνέχεια ο Δήμαρχος βράβευσε τους μαθητές του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου ενώ απένειμε και αναμνηστική πλακέτα στον Πρόεδρο του Δικηγορικού Συλλόγου.

Related Post

1η Καλλιτεχνική Εβδομάδα Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου1η Καλλιτεχνική Εβδομάδα Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Ξεπέρασαν τις 60 οι αιτήσεις συμμετοχής στις εισαγωγικές εξετάσεις από όλη την Αιτωλοακαρνανία και την Αχαΐα. Η ύλη των εξετάσεων. Προσεχώς η ημερομηνία.Ξεπέρασαν τις 60 οι αιτήσεις συμμετοχής στις εισαγωγικές εξετάσεις από όλη την Αιτωλοακαρνανία και την Αχαΐα. Η ύλη των εξετάσεων. Προσεχώς η ημερομηνία.

Μεγάλο ενδιαφέρον υπήρξε από γονείς και μαθητές για τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις εισαγωγής στην Α΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου. Συνολικά υπήρξαν περισσότερες από 70 αιτήσεις και στις τρεις κατευθύνσεις

Λειτουργία Καλλιτεχνικών Σχολείων, Εισαγωγικές και Κατατακτήριες Εξετάσεις.Λειτουργία Καλλιτεχνικών Σχολείων, Εισαγωγικές και Κατατακτήριες Εξετάσεις.

Δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο το νέο ΦΕΚ για τη Λειτουργία των Καλλιτεχνικών Γυμνασίων και Λυκείων καθώς και για τον τρόπο εξέτασης στις εισαγωγικές και κατατακτήριες εξετάσεις.. Σε επόμενη ανακοίνωση θα