Τμήμα Θεάτρου Mε επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς της Θεατρικής Αγωγής

M επιτυχία διεξήχθη στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου η Επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ91 με θέμα την Προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη του/ της εκπαιδευτικού Θεατρικής Αγωγής-Διαθεματικότητα και διεπιστημονικές συνεργασίες» σήμερα Παρασκευή 28-02-2020. Η ημερίδα αφορούσε τους τους εκπαιδευτικούς ΠΕ91 των σχολικών μονάδων Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας, συμπεριλαμβανομένων των εκπαιδευτικών ΠΕ 91 ειδικής αγωγής και ΔΥΕΠ .

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου ευχαριστεί θερμά την Συντονίστρια Εκπαιευτικού Έργου Θεατρικής Αγωγής κα Νάγια Μποέμη για τη συνεργάσια. Σημειωτέον ότι το σχολείο μας έχει ως μία από τις τρεις βασικές κατευθύνσεις το Θέατρο-Κινηματογράφο.

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Θεατρικής Αγωγής ΠΕ 91 Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη με επιστημονική ευθύνη τις σχολικές μονάδες Π/Ε και Δ/Ε των 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 5ου, 6ου, ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, 1 ου και 2 ουΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου και στα Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Κρήτης, Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας και Στερεάς Ελλάδας “

Το σχολείο μας ευχαριστεί το 2ο ΓΕΛ Μεσολογγίου και συγκεκριμένα τον Διευθυντή κο Θεοδώρου Χρήστο και τον Υποδιευθυντή Παναγιώτη Μυλωνά για την πολύτιμη βοήθεια τους στην πραγματοποίηση της διημερίδας.