Τμήμα Γενικής Παιδείας Πρώτο βραβείο σε μαθητικό διαγωνισμό φωτογραφίας

Πρώτο βραβείο σε μαθητικό διαγωνισμό φωτογραφίας

Την Πέμπτη 10 Ιουνίου και ώρα 8.00 μ.μ. πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια της έκθεσης των έργων μαθητών και μαθητριών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, που συμμετείχαν στον Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής και Φωτογραφίας, ο οποίος διοργανώθηκε από τον Δήμο Ι.Π. Μεσολογγίου και εντάχθηκε στο πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τα 200 χρόνια της Ελληνικής Επανάστασης.

Στο διαγωνισμό αυτό που έγινε με το μέσο κοινωνικής δικτύωσης Instagram, το πρώτο βραβείο έλαβε η μαθήτρια της Α΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Σπυριδούλα Ρεβέκη η οποία βραβεύτηκε από το Δήμαρχο Ι.Π. Μεσολογγίου Κώστα Λύρου. Υπεύθυνη καθηγήτρια για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό ήταν η φιλόλογος Σύρρου Πηνελόπη.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τη μαθήτρια του σχολείου και όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό.