ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ Ενημέρωση για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024!

Ενημέρωση για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024!

Οι διακοπές μας τελειώνουν! Με χαρά ξεκινάμε την προετοιμασία του σχολείου μας για τη νέα σχολική χρονιά και ανυπομονούμε για καλές και σπουδαίες συνεργασίες!

Έχετε υπόψη σας ότι μέσα στο Σεπτέμβριο θα γίνουν κατατακτήριες εξετάσεις για την είσοδο μαθητών και μαθητριών στις γυμνασιακές και λυκειακές τάξεις του σχολείου μας-εκτός της Α Γυμνασίου. Οι λυκειακές τάξεις που θα λειτουργήσουν είναι η Α Λυκείου και η Β Λυκείου με τις αντίστοιχες κατευθύνσεις.

Θα εκδοθεί πρόσκληση ενδιαφέροντος με όλες τις λεπτομέρειες και οδηγίες το επόμενο διάστημα.

Με χαρά να απαντήσουμε σε κάθε απορία σας!

Ανδριανή Χαλαζιά

Αθλητικοί μαθητικοί αγώνες ποδοσφαίρου και βόλεϊ.Αθλητικοί μαθητικοί αγώνες ποδοσφαίρου και βόλεϊ.

Οι αθλητικές δραστηριότητες πάντα ενδιαφέρουν τα παιδιά και τους προσφέρουν εκτόνωση και χαρά. Παράλληλα διδάσκονται βιωματικά το ευ αγωνίζεσθαι, την σημασία την συλλογικής πράξης, την σπουδαιότητα της νίκης και της