Τμήμα Εικαστικών Με προσωπογραφίες προετοιμάζεται το τμήμα Εικαστικών για την τελική έκθεση του σχολείου σε Μεσολόγγι και Αγρίνιο.

Έμφαση στις προσωπογραφίες δίνει το τμήμα Εικαστικών εν όψει της τελικής έκθεσης που θα πραγματοποιήσει σε Μεσολόγγι και Αγρίνιο στο τέλος της χρονιάς. Η προετοιμασία γίνεται υπό την καθοδήγηση των καθηγητών Εικαστικών κου Ντούμα Νικόλαου και Τσάτσου Γεώργιου. Οι προσωπογραφίες θα έχουν ειδικό θεματικό περιεχόμενο, το οποίο θα ανακοινωθεί λίγο πριν την επίσημη παρουσίαση της έκθεσης. Δείτε μερικές εικόνες από τα σχεδιάσματα πορτρέτων των παιδιών. Σημειώνουμε ότι η πρώτη δοκιμή έγινε στην ουσία στο πορτρέτο του ήρωα Σπυρου Μουστακλή, το οποίο απονεμήθηκε κατά τη διάρκεια της γιορτής της 17ης Νοεμβρίου στην κόρη του Ναταλία:

Εικονική εικαστική έκθεση “Face to face” από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕικονική εικαστική έκθεση “Face to face” από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου παρουσιάζει δείγμα της εικαστικής τους έκθεσης με θέμα “Face to face”. Η έκθεση αυτή επρόκειτο να παρουσιαστεί τέλη Απριλίου 2020 στο χώρο της Δημοτικής Αγοράς στο

Ημερομηνίες διεξαγωγής κατατακτηρίων εξετάσεων ΣεπτεμβρίουΗμερομηνίες διεξαγωγής κατατακτηρίων εξετάσεων Σεπτεμβρίου

Οι ημερομηνίες για τη διεξαγωγή των a εξετάσεων για την Ά Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2022-2023 ανά κατεύθυνση είναι οι εξής: Τρίτη  20 Σεπτεμβρίου Β΄Γυμνασίου, Γ΄Γυμνασίου, Α΄Λυκείου: Κατεύθυνση Θεάτρου-Κινηματογράφου:

Εξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξέταση υποψηφίων μαθητών για την εισαγωγή τους στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας ανακοινώνει τον χρόνο και τόπο εξέτασης των υποψήφιων μαθητών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου ενώπιον της Καλλιτεχνικής Επιτροπής ως εξής: ΤΟΠΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ