Κατάθεση στεφάνου στον Κήπο των Ηρώων για το Πολυτεχνείο

Μετά το πέρας της επιτυχημένης εκδήλωσης με προσκεκλημένη την κόρη του Μουστακλή, αντιπροσωπεία μαθητών του σχολείου μας κατέθεσε στεφάνι στον Κήπο των Ηρώων τιμώντας την επέτειο του Πολυτεχνείου. Τα παιδιά συνόδευε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής κος Καραβασίλης Δημήτριος. Με την τελετή αυτή ολοκληρώθηκε η πρώτη συμμετοχή του σχολείου μας στους εορτασμούς της επετείου του Πολυτεχνείου.

Πρωτοβουλία για σύσταση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου ΜεσολογγίουΠρωτοβουλία για σύσταση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου

Με πρωτοβουλία του σχολείου μας το Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 18:00 το απόγευμα στην αίθουσα του Συλλόγου Διδασκόντων συγκαλείται συνάντηση Γονέων με σκοπό τη σύσταση συλλόγου Γονέων και