Το τμήμα Παραδοσιακών Χορών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στα Δημοτικά Σχολεία

Το τμήμα Παραδοσιακών χορών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου γνωστοποιεί με συμμετοχική διαδικασία στις μεγάλες τάξεις των Δημοτικών Σχολείων τη λειτουργία του τμήματος, τους στόχους του και σκοπούς του. Ξεκινήσαμε από το 6ο Δημοτικό Σχολείο Μεσολογγίου και ευχαριστούμε τη Διευθύντρια κα Ντάνου Φωτεινή για τη συμμετοχή της στη διαδικασία. Το μάθημα των παραδοσιακών χορών ανήκει στην κατεύθυνση “χορός”, που μαζί με τα εικαστικά και το θέατρο αποτελούν τις τρεις κατευθύνσεις του σχολείου και για τις τρεις τάξεις. Στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου διδάσκεται από τον καθηγητή φυσικής αγωγής κο Καραβασίλη Δημήτρη.

Related Post

Εγκύκλιος πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων εκπαιδευτικών χορού και κινηματογράφου στα Καλλιτεχνικά Σχολεία.Εγκύκλιος πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων εκπαιδευτικών χορού και κινηματογράφου στα Καλλιτεχνικά Σχολεία.

Θέμα: Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων και επιλογής υποψηφίων για την πρόσληψη ωρομίσθιου προσωπικού, εξειδικευμένου στα αντικείμενα των κατευθύνσεων Θεάτρου – Κινηματογράφου και Χορού στα Καλλιτεχνικά Σχολεία, για το σχολικό έτος 2020-2021.

Πίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνσηΠίνακας αποτελεσμάτων εξετασθέντων ανά κατεύθυνση

Σας κοινοποιούμε  τον πίνακα αποτελεσμάτων εξετασθέντων υποψηφίων μαθητών ανά κατεύθυνση ύστερα από τις εξετάσεις επιλογής μαθητών που διεξήχθησαν σήμερα στο χώρο του σχολείου σύμφωνα με την Δ2133326/Δ2/29-08-2019. Ειδικότερα: Α. Πίνακας

Στις 16 Ιουνίου οι εξετάσεις εισαγωγής στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΣτις 16 Ιουνίου οι εξετάσεις εισαγωγής στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Σας ενημερώνουμε ότι οι εξετάσεις εισαγωγής στην Α΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 16 Ιουνίου στο χώρο του σχολείο στην οδό Παπαδιαμαντοπούλου 100 στο Μεσολόγγι. Το πρόγραμμα