Τμήμα Παραδοσιακού Χορού Το τμήμα Παραδοσιακών Χορών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στα Δημοτικά Σχολεία

Το τμήμα Παραδοσιακών Χορών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στα Δημοτικά Σχολεία

Το τμήμα Παραδοσιακών χορών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου γνωστοποιεί με συμμετοχική διαδικασία στις μεγάλες τάξεις των Δημοτικών Σχολείων τη λειτουργία του τμήματος, τους στόχους του και σκοπούς του. Ξεκινήσαμε από το 6ο Δημοτικό Σχολείο Μεσολογγίου και ευχαριστούμε τη Διευθύντρια κα Ντάνου Φωτεινή για τη συμμετοχή της στη διαδικασία. Το μάθημα των παραδοσιακών χορών ανήκει στην κατεύθυνση “χορός”, που μαζί με τα εικαστικά και το θέατρο αποτελούν τις τρεις κατευθύνσεις του σχολείου και για τις τρεις τάξεις. Στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου διδάσκεται από τον καθηγητή φυσικής αγωγής κο Καραβασίλη Δημήτρη.

Related Post

Συμμετοχή του σχολείου μας στο 7ο Φεστιβάλ μοντέρνου χορού στη Ναύπακτο.Συμμετοχή του σχολείου μας στο 7ο Φεστιβάλ μοντέρνου χορού στη Ναύπακτο.

Το τέλειο αποτέλεσμα, μας χάρισε ένα εξαιρετικό θέαμα και το δυνατό χειροκρότημα το δώσαμε με δάκρυα στα μάτια. Το κοινό αποθέωσε κυριολεκτικά τη συμμετοχή των κοριτσιών μας.

Χριστουγεννιάτικη εβδομάδα από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΧριστουγεννιάτικη εβδομάδα από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Πλούσιες ήταν οι Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου με τη συνδρομή του Συλλόγου Γονέων του σχολείου. Το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου το Καλλιτεχνικό Σχολείο Μεσολογγίου στα πλαίσια εκδηλώσεων του Δήμου

Στις 21 Σεπτεμβρίου οι κατατακτήριες εξετάσεις στη Β΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού ΓυμνασίουΣτις 21 Σεπτεμβρίου οι κατατακτήριες εξετάσεις στη Β΄Γυμνασίου του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου

«Προκήρυξη κενών θέσεων για τη διεξαγωγή κατατακτήριων εξετάσεων μαθητών/τριών τουΚαλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου σχολικού έτους 2020-2021».Ο Διευθυντής Εκπαίδευσης της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης ΑιτωλοακαρνανίαςΈχοντας υπόψη: Την υπ΄αριθμ. 61178/ Δ2 /2018 Υ.Α. του