Τμήμα Γενικής Παιδείας Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η 2η Καλλιτεχνική Εβδομάδα (φωτό-βίντεο)

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η 2η Καλλιτεχνική Εβδομάδα (φωτό-βίντεο)

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η 2η Καλλιτεχνική Εβδομάδα του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου. Η εκδήλωση λήξης πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων της Περιφερειακής Ενότητας Αιτωλοακαρνανίας και περιλάμβανε μουσικοχορευτικά δρώμενα και κουκλοθέατρο από τα τμήματα Θεάτρου-Κινηματογράφου και Χορού με υπεύθυνες καθηγήτριες τις Κρόκου Γεωργία, Ράπτη Ευανθία, Γήτα Βασιλική & Νούλα Βασιλική. Την εκδήλωση άνοιξαν με χαιρετισμούς ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κος Καζαντζής Χρήστος και ο Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης κος Σταμάτης Γεώργιος και ο Διευθυντής του σχολείου Ηλίας Λίνος Υφαντής. Στο τέλος της εκδήλωσης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον άδικο χαμό των προσφύγων ανοικτά της Πύλου.

Φωτογραφίες-βίντεο: Σεμίνα Μποροδήμου

Ξεκίνησαν τα μαθήματα Ενισχυτικής ΔιδασκαλίαςΞεκίνησαν τα μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας

Ξεκίνησαν σήμερα Τριτη 17-12-2019 τα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο Μεσολογγίου. Τα μαθήματα πραγματοποιούνται τις μεσημεριανές ώρες μετά τη λήξη του ωρολογίου

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο ΜεσολογγίουΕξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου

Το σχολείο μας προχώρησε σήμερα στη συλλογή-επικαιροποίηση των απαραίτητων στοιχείων επικοινωνίας των μαθητών, προκειμένου να είναι έτοιμο να υλοποιήσει μαθήματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του Υπουργείου.

Με όραμα και προτάσεις η πρώτη συνεδρίαση του Συλλόγου ΔιδασκόντωνΜε όραμα και προτάσεις η πρώτη συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων

Σε πολύ καλό κλίμα και με κατάθεση πολλών προτάσεων από τους παρισταμένους εκπαιδευτικούς πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας. Πέρα από τα καθαρά διαδικαστικά και λειτουργικά