ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ Ενημέρωση για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024!

Ενημέρωση για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024!

Οι διακοπές μας τελειώνουν! Με χαρά ξεκινάμε την προετοιμασία του σχολείου μας για τη νέα σχολική χρονιά και ανυπομονούμε για καλές και σπουδαίες συνεργασίες!

Έχετε υπόψη σας ότι μέσα στο Σεπτέμβριο θα γίνουν κατατακτήριες εξετάσεις για την είσοδο μαθητών και μαθητριών στις γυμνασιακές και λυκειακές τάξεις του σχολείου μας-εκτός της Α Γυμνασίου. Οι λυκειακές τάξεις που θα λειτουργήσουν είναι η Α Λυκείου και η Β Λυκείου με τις αντίστοιχες κατευθύνσεις.

Θα εκδοθεί πρόσκληση ενδιαφέροντος με όλες τις λεπτομέρειες και οδηγίες το επόμενο διάστημα.

Με χαρά να απαντήσουμε σε κάθε απορία σας!

Ανδριανή Χαλαζιά

Επίσκεψη της Β και Γ Γυμνασίου στην Αρχαία Ολυμπία για το πρόγραμμα ”ΒΙΩΝΩ ΤΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΑΞΙΕΣ”.Επίσκεψη της Β και Γ Γυμνασίου στην Αρχαία Ολυμπία για το πρόγραμμα ”ΒΙΩΝΩ ΤΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΑΞΙΕΣ”.

Το πρόγραμμα προέκυψε από την συνεργασία του Υπουργείου Παιδείας και Αθλητισμού, την ΕΟΕ, ΤΗΝ ΔΟΑ και την ΕΘΝΟΑ. Στην έναρξη της διοργάνωσης απηύθυνε χαιρετισμό ο κ. Μάκης Ασημακόπουλος εκ μέρους

Επίσκεψη του σχολείου μας στην Δραματική σχολή του Εθνικού Θεάτρου στις 15-12-2023.Επίσκεψη του σχολείου μας στην Δραματική σχολή του Εθνικού Θεάτρου στις 15-12-2023.

Η Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου άνοιξε τις πόρτες της, για να προσφέρει στις μαθήτριες και στους μαθητές της κατεύθυνσης θεάτρου του σχολείου μας μια μοναδική εμπειρία. Να παρακολουθήσουν ζωντανά

Αφιερωματικό podcast για την παγκόσμια ημέρα θεάτρου.Αφιερωματικό podcast για την παγκόσμια ημέρα θεάτρου.

Οι μαθητές της κατεύθυνσης θεάτρου της Γ’ Γυμνασίου αποδίδουν αναγνωστικά 2 μονολόγους του Γάλλου θεατρικού συγγραφέα και εκπροσώπου του Θεάτρου του Παραλόγου, Ζαν Κοκτό. Στα πλαίσια του μαθήματος της θεατρολογίας,