ΔΡΑΣΕΙΣ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,Επισκέψεις του σχολείου μας.,ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ,Τμήμα Εικαστικών Συμμετοχή του σχολείου μας στην έκθεση νωπογραφίας στη σχολή Καλών Τεχνών Αθηνών.

Στο υπόγειο Φουαγιέ του Θεάτρου της Ανώτατης Σχολής Καλών τεχνών βρεθήκαμε χθες Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 όπου εκτέθηκαν τα έργα Νωπογραφίας που δημιουργήθηκαν από τους μαθητές των τμημάτων των εικαστικών του σχολείου μας.

Αυτή η έκθεση ήρθε ως επιστέγασμα μιας κοπιαστικής προσπάθειας των παιδιών, που ξεκίνησε μετά από την επιλογή του σχολείου μας να συμμετέχει στο πρόγραμμα «Κόμβοι» του ΕΛΙΔΕΚ με φορέα υποδοχής την ΑΣΚΤ για τη Διδακτική της Νωπογραφίας για παιδιά.

Φυσικά όλα έγιναν με την επιμονή και καθοδήγηση των καθηγητών των εικαστικών του σχολείου μας κ. Γιώργο Τσάτσο και κα Δήμητρα Θανοπούλου.

Ευχαριστούμε τον καθηγητή της σχολής κ.Δημοσθένη Αβραμίδη και την Διευθύντρια του ΕΛΙΔΕΚ δρ. Αικ. Κουραβέλου για την ευκαιρία να συμμετέχουν οι μαθητές μας σε αυτό το έργο.

Τα έργα θα εκτεθούν στο πλαίσιο της Καλλιτεχνικής εβδομάδας τέλη Μαΐου στο Μεσολόγγι.