ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ Πρόσκληση στην εκδήλωση, “Παρέα με ένα βιβλίο”

Πρόσκληση στην εκδήλωση, “Παρέα με ένα βιβλίο”

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, η Μαθητική Κοινότητα και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου-Λ. Τ. Ιερής Πόλης Μεσολογγίου σας προσκαλούν στην εκδήλωση,
“Παρέα με ένα βιβλίο”
το Σάββατο 30-03-2024 στο κτήριο Χρυσόγελου στο Μεσολόγγι
ώρα 19:00.

Προσκεκλημένος μας, ο συγγραφέας και ηθοποιός Κώστας Κρομμύδας.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας θα παρουσιάσουν το βιβλίο του κ. Κρομμύδα με τίτλο “Ακάκιε” και θα συνομιλήσουν με το συγγραφέα.
Η δράση αυτή πλαισιώνει τον στόχο μας, για την προώθηση της φιλαναγνωσίας και της αγάπης για το βιβλίο στους μαθητές και μαθήτριες.
Συντονίστρια της εκδήλωσης η εκπαιδευτικός Πηνελόπη Σύρρου -Φιλόλογος.
Η Δράση υποστηρίζεται από την Περιφερειακή Ενότητα Αιτωλοακαρνανίας -Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας