ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΩΝ ΣΤΟ ΝΕΟΧΩΡΙ

Την Παρασκευή 1 Μάρτη το πρωί είχαμε τη τιμή να φιλοξενηθούμε στην έκθεση τοπικών καλλιτεχνών από το Σύλλογο Νέων Νεοχωρίου “Acheloistas” .

Ευχαριστούμε πολύ την κα. Ελένη Αντζουλάτου που με δική της πρωτοβουλία διοργανώθηκε εκπαιδευτική εκδρομή με προορισμό την βιβλιοθήκη ” Μίνως Ζώτος “.

Οι μαθητές μαθητές μας συνοδεύονταν από τον καθηγητή των εικαστικών κ. Γιώργο Τσάτσο, τον οποίο ευχαριστούμε για την υπέροχη ανάλυση των έργων.

Επίσης ευχαριστούμε τους μαθητές μας για την υποδειγματική τους συμπεριφορά σε αυτήν την όμορφη επίσκεψη!