Τμήμα Κινηματογράφου Η παραγωγή ταινιών μικρού μήκους το θέμα της πρώτης ανοικτής εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη ανοικτή εκδήλωση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου στο Αγρίνιο σε συνεργασία με το 5ο Γυμνάσιο.Παράλληλα καταγράφεται ως η πρώτη ανοικτη εκδηλωση για τον πως παράγεται ταινια και τον Κινηματογραφο σε σχολικο επιπεδο απο τα 2 σχολεια.40 περίπου συμπολίτες μας, εκπαιδευτικοί, φοιτητές του Πανεπιστήμιο Πατρών- ΔΠΠΝΤ και μαθητές εκδήλωσαν ενδιαφέρον και παρακολύθησαν το τρίωρο εκπαιδευτικό σεμινάριο που διοργάνωσε ο καθηγητής του Κινηματογράφου Γιώργος Λουριδάς. Έπεται αντίστοιχη εκδήλωση και στο Μεσολόγγι στις 22-12 και ώρα 18:00. Ευχαριστουμε θερμα τον Διευθυντή του σχολείου κο Αδάμη Ευθύμιο για την παραχώρηση της αίθουσας και την καθοριστική συμβολή του στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Τα αποτελέσματα των Eισαγωγικών Eξετάσεων στην Α΄ τάξη του Καλλιτεχνικού ΓυμνασίουΤα αποτελέσματα των Eισαγωγικών Eξετάσεων στην Α΄ τάξη του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου

Σας κοινοποιούμε τα αποτελέσματα των εισαγωγικών εξετάσεων για την Α΄ Γυμνασιου. Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών που πέτυχαν και στις δύο κατευθύνσεις να επικοινωνήσουν με σχολείο προκειμένου να δηλώσουν την

Εγκύκλιος πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων εκπαιδευτικών χορού και κινηματογράφου στα Καλλιτεχνικά Σχολεία.Εγκύκλιος πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων εκπαιδευτικών χορού και κινηματογράφου στα Καλλιτεχνικά Σχολεία.

Θέμα: Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων και επιλογής υποψηφίων για την πρόσληψη ωρομίσθιου προσωπικού, εξειδικευμένου στα αντικείμενα των κατευθύνσεων Θεάτρου – Κινηματογράφου και Χορού στα Καλλιτεχνικά Σχολεία, για το σχολικό έτος 2020-2021.

Αφιερωματικό podcast για την παγκόσμια ημέρα θεάτρου.Αφιερωματικό podcast για την παγκόσμια ημέρα θεάτρου.

Οι μαθητές της κατεύθυνσης θεάτρου της Γ’ Γυμνασίου αποδίδουν αναγνωστικά 2 μονολόγους του Γάλλου θεατρικού συγγραφέα και εκπροσώπου του Θεάτρου του Παραλόγου, Ζαν Κοκτό. Στα πλαίσια του μαθήματος της θεατρολογίας,