Φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για φοίτηση μαθητών εκτός Μεσολογγίου στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο το Σχολικό Έτος 2020-2021

Προκειμένου να γίνει σωστός προγραμματισμός για την μεταφορά των μαθητών από όλη την Αιτωλοακαρνανία για το επόμενο σχολικό έτους 2020-2021, παρακαλούμε όλους όσους μαθητές ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στις εισαγωγικές και κατατακτήριες εξετάσεις του ερχομένου Μαΐου και έχουν μόνιμο τόπο κατοικίας εκτός Μεσολογγίου, να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα.

Επισημαίνεται ότι η μεταφορά των μαθητών θα είναι δωρεάν.

Σχολική γιορτή για το Εβραϊκό Ολοκαύτωμα παρουσία του Προέδρου Ισραηλιτικής Κοινότητας και Δημάρχου Ιωαννίνων Μωυσή Ελισάφ.Σχολική γιορτή για το Εβραϊκό Ολοκαύτωμα παρουσία του Προέδρου Ισραηλιτικής Κοινότητας και Δημάρχου Ιωαννίνων Μωυσή Ελισάφ.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Μεσολογγίου σας προσκαλεί στη σχολική γιορτή που θα πραγματοποιηθεί εν όψει της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου, η οποία θα είναι

Με μουσικοχορευτικό δρώμενο του σχολείου μας ξεκίνησε “Το ταξίδι της Μάσκας”Με μουσικοχορευτικό δρώμενο του σχολείου μας ξεκίνησε “Το ταξίδι της Μάσκας”

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου στην Βυρωνική Εταιρεία.Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου στην Βυρωνική Εταιρεία.

Το Μουσείο για τον Λόρδο Βύρωνα και τον Φιλελληνισμό της Βυρωνικής Εταιρείας Μεσολογγίου, που φιλοξενεί την Επετειακή Έκθεση για τα 200 Χρόνια από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης, “ΕΠΑΝΑCΥΣΤΑΣΗ ’21:ΜΕΣΟΛΌΓΓΙ”