Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων

Στις 13 Νοεμβρίου 2023 και στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων, από την Διευθύντρια του σχολείου, σχετικά με την λειτουργία, την ταυτότητα και τη φιλοσοφία της σχολικής μονάδας.

“Η κάθε σχολική χρονιά μοιάζει με αναρρίχηση σε απάτητο βουνό και για να φτάσουμε στην κορυφή, -όχι με την έννοια της αριστείας, αλλά με την έννοια των ατομικών και συλλογικών στόχων – χρειάζεται να δώσουμε όλοι μαζί έναν αγώνα συνεργασίας”, είπε ξεκινώντας την εισήγησή της η Διευθύντρια του σχολείου κα Χαλαζιά.

Τα θέματα που παρουσιάστηκαν αφορούσαν:

📢τον Σχολικό Κανονισμό,

💻τις ιστοσελίδες του σχολείου και τις δυνατότητές τους

⛑️τον θεσμό του Συμβούλου της σχολικής ζωής

🤝το θεσμό της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης.

👨‍👩‍👦‍👦την σημασία της συμμετοχής των παιδιών στις δράσεις και εκδηλώσεις που έχουν σχεδιάσει οι εκπαιδευτικοί.

Ακολούθησε η Γενική συνέλευση των Γονέων και Κηδεμόνων που οδήγησε σε εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη νέου Διοικητικού συμβουλίου.

Επίσκεψη της Α’ Γυμνασίου στο κτήριο Χρυσόγελου στα πλαίσια του Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας.Επίσκεψη της Α’ Γυμνασίου στο κτήριο Χρυσόγελου στα πλαίσια του Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας.

“Η Ρόκα αλλάζει τον κόσμο” μια βραβευμένη ταινία, παρακολούθησαν οι μαθήτριες και οι μαθητές της Α’ Γυμνασίου στο κτήριο Χρυσόγελου στα πλαίσια του Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για παιδιά και

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΩΝ ΣΤΟ ΝΕΟΧΩΡΙΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΩΝ ΣΤΟ ΝΕΟΧΩΡΙ

Την Παρασκευή 1 Μάρτη το πρωί είχαμε τη τιμή να φιλοξενηθούμε στην έκθεση τοπικών καλλιτεχνών από το Σύλλογο Νέων Νεοχωρίου “Acheloistas” . Ευχαριστούμε πολύ την κα. Ελένη Αντζουλάτου που με

To 26ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους, στο Κτίριο ΧρυσόγελουTo 26ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους, στο Κτίριο Χρυσόγελου