ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ,Τμήμα Εικαστικών,Τμήμα Θεάτρου,Τμήμα Κινηματογράφου Παράσταση «Γυάλινος Κόσμος» από το Καλλιτεχνικό Σχολείο Μεσολογγίου στο 12ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου

Στην φιλόξενη θεατρική σκηνή του ΔΗΠΕΘΕ Αγρινίου, τα παιδιά του καλλιτεχνικού σχολείου Μεσολογγίου, μας έδωσαν, χαρά, αισιοδοξία, πληρότητα, με το ταλέντο τους και την όμορφη συνεργασία τους.

Ευχαριστούμε την Οργανωτική επιτροπή του Μαθητικού φεστιβάλ θεάτρου, το ΔΗΠΕΘΕ Αγρινίου, την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας και το Δήμο Αγρινίου για την ευκαιρία που δίνει στα παιδιά να καταθέσουν σε αυτή την ιστορική σκηνή τις αλήθειες των ηρώων που υποδύονται.

Η διδασκαλία του έργου και η σκηνοθετική επιμέλεια, έργο του καθηγητή Δραματικής Τέχνης του σχολείου μας Dimitris Sioundas κ.Δημήτρη Σιούντα.

Τα σκηνικά, με την φροντίδα της εικαστικού του σχολείου μας Σοφίας Κανάκη.

Ο εύθραυστος κόσμος μας, έχει ανάγκη όσο ποτέ άλλοτε, ενέργειες που υποστηρίζουν τον πολιτισμό και την τέχνη.

Αναδημοσίευση από το site Aitoloakarnania BEST.gr

Το θερμό χειροκρότημα απέσπασε η παράσταση «Γυάλινος Κόσμος» από το Καλλιτεχνικό Σχολείο Μεσολογγίου στο 12ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου