ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ Φιλικοί σχολικοί αγώνες μπάσκετ 3×3 γυμνασίων.

Φιλικοί σχολικοί αγώνες μπάσκετ 3×3 γυμνασίων.

Σήμερα στο ΔΑΚ Μεσολογγίου οι μικροί μας μαθητές – αθλητές της ομάδας Μπάσκετ του σχολείου μας αγωνίστηκαν σε τρεις φιλικούς αγώνες μπάσκετ 3Χ3. Οι αγώνες όταν στα πλαίσια των αγώνων αθλοπαιδείας που διοργάνωσε η Ο.Ε.Σ.Α.Δ. Αιτωλοακαρνανίας, για το σχολικό έτος 2023-2024.

Η επίσκεψη του 1ου Γυμνασίου Τριανδρίας από την Θεσσαλονίκη στο σχολείο μας.Η επίσκεψη του 1ου Γυμνασίου Τριανδρίας από την Θεσσαλονίκη στο σχολείο μας.

Το 1ο Γυμνάσιο Τριανδρίας μας επισκέφτηκε σήμερα για να πάρουν οι μαθητές και οι μαθήτριές τους, μια γεύση από το διαφορετικό αναλυτικό πρόγραμμα μαθημάτων του σχολείου μας. Θεατρικό παιχνίδι, αυτοσχεδιασμοί,

Επίσκεψη της Α’ Γυμνασίου στο κτήριο Χρυσόγελου στα πλαίσια του Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας.Επίσκεψη της Α’ Γυμνασίου στο κτήριο Χρυσόγελου στα πλαίσια του Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας.

“Η Ρόκα αλλάζει τον κόσμο” μια βραβευμένη ταινία, παρακολούθησαν οι μαθήτριες και οι μαθητές της Α’ Γυμνασίου στο κτήριο Χρυσόγελου στα πλαίσια του Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για παιδιά και

Σύμπραξη περιβαλλοντικών δράσεων του σχολείου μας.Σύμπραξη περιβαλλοντικών δράσεων του σχολείου μας.

Την Τετάρτη 20/3/2024 μαθητές του σχολείου μας πραγματοποίησαν δράσεις μέσα στα πλαίσια περιβαλλοντικών προγραμμάτων. Δημιουργήθηκε ένα ψηφιακό περιοδικό (κάντε κλικ στην παρακάτω εικόνα) που αποτυπώνει με φωτογραφικό υλικό τις δράσεις