Σύμπραξη περιβαλλοντικών δράσεων του σχολείου μας.

Την Τετάρτη 20/3/2024 μαθητές του σχολείου μας πραγματοποίησαν δράσεις μέσα στα πλαίσια περιβαλλοντικών προγραμμάτων.

Δημιουργήθηκε ένα ψηφιακό περιοδικό (κάντε κλικ στην παρακάτω εικόνα) που αποτυπώνει με φωτογραφικό υλικό τις δράσεις των μαθητών μας.

Κάντε κλικ και στο παρακάτω βιντεάκι…

Συμμετοχή του σχολείου μας στην έκθεση νωπογραφίας στη σχολή Καλών Τεχνών Αθηνών.Συμμετοχή του σχολείου μας στην έκθεση νωπογραφίας στη σχολή Καλών Τεχνών Αθηνών.

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση-χριστουγεννιάτικο μπαζάρ αγάπης στην κεντρική πλατεία του Μεσολογγίου.Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση-χριστουγεννιάτικο μπαζάρ αγάπης στην κεντρική πλατεία του Μεσολογγίου.

Μια χαρούμενη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση οργάνωσε χθες, Παρασκευή 22 /12/2023, στην κεντρική πλατεία του Μεσολογγίου, ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας, με την υποστήριξη του Εμπορικού Συλλόγου της πόλης.

Θεατρική παράσταση “Αγαπητή Ελένα” της Λουντμίλα Ραζουμόβσκαγια.Θεατρική παράσταση “Αγαπητή Ελένα” της Λουντμίλα Ραζουμόβσκαγια.

Η αγαπητή Ελένα Σεργκέγιεβνα πέρασε πολύ δύσκολα χθες το βράδυ στη σκηνή του ΔΗΠΕΘΕ Αγρινίου. Μια ανήσυχη εφηβική ομάδα, την έφερε σε μια θέση που κανείς δεν θα ήθελε να